Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Autor Wiadomość
27 mar 2015, o 17:31 Nieprzeczytany post

Sprzęt: RockRider 9.1 2011
Potrzebuje wymienić pedały bo w aktualnych udało mi się wyłamać jakimś cudem zapięcie tzn. coś się zacięło i trzymało mi blok od przodu tak że tylko na boki mogłem ruszać więc szarpnąłem i poszło :zdziwko:

Może ktoś mi powiedzieć czy są jakieś znaczące różnice w Egg Beater 1,2,3 które przeważają szale na dany model bo różnica pomiędzy każdym modelem to średnio 100zł i o ile "1" ma 2 lata gwarancji tak już "2","3" ma jej 5 tylko czy jest to tego warte.
To czy są ze stali czy nierdzewki nie ma u mnie znaczenia bo rower parkuje w pokoju więc brudny i tak nie wjedzie, wiec tylko pod względem wytrzymałości.

Zamierzam brać z bikestacji jak by co.

Dzięki :)

27 mar 2015, o 22:17 Nieprzeczytany post

28 mar 2015, o 01:41 Nieprzeczytany post

Tak widziałem ten temat, ale tylko jedne użytkownik się wypowiedział a reszta to suche fakty ze strony producenta ;)

Wiem że część użytkowników z forum używa ubijaczek i może mogę coś więcej powiedzieć bo o ile "1" jest lepiej uszczelniona od wersji "C" to niespecjalnie mi to coś mówi bo nie mam punktu odniesienia.

Albo czy np. da się wymienić łożysko w "2" z ślizgowego na takie jak w "3" czyli igiełkowe bo nie wierze że te łożyska kosztują 100zł.

Normalnie bym zanurkował w odmętach internetu, pozakładał konta na innych forach by popytać ale nie mam teraz na to czasu bo siedzę w projektach i sprawozdaniach, ostentacyjnie robiąc wypady rowerowe by odpocząć więc nawet na światełkach rzadko już jestem dlatego mam nadzieje że coś podpowiecie bo mam teraz kilka dni wolnego i chciałbym to jak najszybciej załatwić :)

28 mar 2015, o 10:43 Nieprzeczytany post

Sprzęt: 2 MTB, 1 CTB, Cross
Takie łożysko igiełkowe kosztuje 10zł, ale tutaj nie chodzi o samo łożysko, ale o odpowiednio utwardzoną i przygotowaną oś. Ponieważ takie łożysko normalną nieutwardzoną oś zajedzie w godzinę. Sęk w tym, że całościowo utwardzana oś staje się krucha, więc trzeba ją utwardzać powierzchniowo i tutaj zaczynają się schodki i rośnie cena.
Lepiej dopłacić i cieszyć się igiełkami. Ale to też nie reguła. Należy dbać o uszczelnienia, bo to przez nie każde łożysko się sypie.
Ja śmigam na platformach na łożysku ślizgowym w platformach Wellgo B25 od 2008 roku, a one właśnie posiadają dobre uszczelnienie i ślizg z teflonem. Zero luzów po 20 tysiącach km, a rower był używany w każdych warunkach i w każdym terenie (rower Enduro/FR).
Mam też ostatnio zakupione pedałki CB Mallet 1 i mają igiełki.
Podsumowując: Jeśli bedziesz czasami zaglądał do łożysk, to będą się dobrze kręcić. I to jest zasada która działa w każdym przypadku i każdych pedałach.

Obrazek

28 mar 2015, o 21:50 Nieprzeczytany post

Ok dzięki :)

W takim razie zamówiłem "2" bo jednak nie uśmiecha mi się dopłacać do innych łożysk jak i tak trzeba do nich zaglądać tak jak i do reszty.

kundello kiedy masz dyżury bo nie pamiętam, to wpadnę na wymianę jak przyjdą.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Podatek na rowery 1%