Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl


Czy rowerzyści powinni być ubezpieczeni ?
TAK 83%  83%  [5]
NIE 17%  17%  [1]
nie wiem 0%  0%  [0]
Liczba głosów : 6
Autor Wiadomość
23 mar 2016, o 12:21 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
Ideafairplay.pl jest partnerem naszego stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl oraz Rzeszowskiej Masy Krytycznej. Jest to inicjatywa społeczno-fundraizingowa polegająca na tym że kupując dowolne ubezpieczenie przez ich system przekazywana jest połowa prowizji dla organizacji pozarządowych. (którą normalnie zgarnąłby pośrednik)

Jest to świetna sprawa gdyż samemu możesz sobie wyliczyć/wykupić dowolne ubezpieczenie od wszystkich dostępnych na rynku ubezpieczycieli . Na pomysł wpadł Łukasz Kopeć któremu urodził się ciężko chory syn. Wspólnie z żoną chcieli znaleźć pieniądze na leczenie. Wiadomo polski system medyczny jest zacofany więc szukali jakieś sposobu by połączyć pracę z pomaganiem. Tak stworzyli Ideafairplay.pl. Platforma ubezpieczeniowa na której możesz drogą elektroniczną ubezpieczyć sobie samochód rower itp. (mają ofertę wszystkich ubezpieczycieli)

Jako że sami na codzień jesteśmy rowerzystami i spotykamy zagrożenia na drogach (np. czasem nie schodzi się z roweru jadąc po przejściu - bo jest wygodniej) więc chcieliśmy mieć ubezpieczenie, aby w razie wypadku nie płacić z własnej kieszeni za naprawę czyjegoś samochodu, czy otrzymać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu NNW. Skontaktowaliśmy się z IdeaFairplay.pl aby przygotowali jakieś ubezpieczenie dla rowerzystów w dobrej cenie i kompleksowe. Porównali oferty wszystkich ubezpieczycieli i PZU zaproponowało najlepszą.Przykładowa oferta

Cytuj:
Pakiet “Bezpieczny rowerzysta” OC i NNW za 32zł/rok

Suma ubezpieczenia: OC – 25 000 zł i NNW – 10 000 zł

NNW – ubezpieczenie skierowane jest dla wszystkich rowerzystów będących na terenie Polski. Osoby poniżej 18 roku życia powinny posiadać kartę rowerową. Ubezpieczenia obejmuje wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku. Kwota odszkodowania wyliczana jest od sumy ubezpieczenia, procentowo do częściowego uszczerbku i 100% kwoty w przypadku śmierci ubezpieczonego. Zwrot poniesionych kosztów jednorazowego nabycia protez do wysokości 10% sumy ubezpieczenia; dietę szpitalną, wizyt lekarskich, zakup lekarstw i środków opatrunkowych; leczenia szpitalnego, poniesione w ciągu 2 lat od wypadku. PZU SA zwraca ubezpieczonemu niezbędne, udokumentowane wydatki poniesione na przejazdy w kraju oraz koszty badań lekarskich. Ubezpieczenie obejmuje zwykłą jazdę na rowerze np. jadąc do pracy spadniesz z roweru, prowadząc rower wywrócisz się, lub wjedziesz rowerem w drzewo itp. i doznasz uszczerbku na zdrowiu należy ci się odszkodowanie.OC – ubezpieczenie od odpowiedzialności przydaje się w przypadkach kiedy jadąc rowerem np. uszkodzimy komuś lusterko w samochodzie, zarysujemy lakier zderzymy się z pieszym czy innym rowerzystą. Mając takie ubezpieczenie w razie wypadku mówisz że jesteś ubezpieczony, a ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy, oraz ewentualne koszty sądowe. PZU SA udziela ochrony ubezpieczeniowej, gdy w związku z użytkowaniem roweru ubezpieczony w następstwie czynu niedozwolonego (odpowiedzialność deliktowa) zobowiązany jest do naprawienia szkody na osobie albo szkody rzeczowej wyrządzonej osobie trzeciej. Aby poszkodowany otrzymał odszkodowanie z naszej polisy należy w terminie do 7 dni zgłosić to do ubezpieczyciela.

Link do pliku oraz pozostałe pisma
Zarówno NNW i OC nie obejmują udziału w rajdach rowerowych, ataków terrorystycznych, działań wojennych, oraz obowiązują wyłącznie na terytorium Polski. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać kartę rowerową.
http://www.ideafairplay.pl/users/register/139/wspieraj

Wystarczy zalogować się na powyższej stronie i przejść do zakładki PRODUKTY>ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE następnie wyszukać frazę “BEZPIECZNY ROWERZYSTA” . W kolejnym etapie wybieramy odpowiedni dla nas PAKIET i klikamy ZŁÓŻ ZAPYTANIE. Polisa zostanie wystawiona na wskazane dane do pobrania i opłacenia przelewem. Dodatkowo możesz również wesprzeć nasze stowarzyszenie wpisując Rowery.Rzeszow.pl jako organizacja wspieraną. Dzięki czemu otrzymamy od ideafairplay drobną darowiznę która trafi na cele pro-rowerowe.

Obrazek

Od tej pory jesteś ubezpieczony!Chęć ubezpieczenia prosimy składać za pomocą formularza na stronie http://rowery.rzeszow.pl/ubezpieczenie-rowerowe/ Możesz również samodzielnie wyliczyć sobie składkę na samochód, dom czy życie i jednocześnie wspierać naszą organizację Rowery.Rzeszow.pl
W razie pytań pisać. Zebrane fundusze trafiają na cele statutowe stowarzyszenia. Zachęcamy do współpracy!


Są przeciwnicy i zwolnicy ubezpieczania się. Ja po wypadku mojej babci uważam że powinno to być obowiązkowe. (Jadąc rowerem obok parku Słocina, wymusiła pierwszeństwo na kierowcy jadącym główną - Ponoć hamulce jej nie zadziałały. Doszło do zderzenia, trafiła do szpitala i później musiała zapłacić kilkaset złotych za lakier, mandat od policji i dodatkowo sama nie dostała odszkodowania za złamaną nogę - bo nie była ubezpieczona. Tak więc, my dajemy tylko taką opcje, 32zł/rok za OC i NNW , kto chce to się ubezpiecza.)
 
 Góra
23 mar 2016, o 13:14 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2109
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Cossacj Country
Ja już się ubezpieczyłem.Obrazek


 
 Góra
31 sie 2016, o 11:08 Nieprzeczytany post

Posty: 16
Lokalizacja: Rzeszów
Sprzęt: Giant :)
W Ergo Hestia sytuacja wygląda następująco:

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym - suma gwarancyjna 200 000 zł - Składka 60 zł

Następstwa nieszczęśliwych wypadków - suma gwarancyjna 10 000 - Składka 50 zł

Istnieje również specjalne ubezpieczenie od sportów extremalnych (jeżeli jesteśmy zawodowcami)
Warto wiedzieć, że podczas uprawiania sportu extremalnego zawodowo podstawowe ubezpieczenie może okazać się niewystarczające (tak wywnioskowałem ze słów przedstawiciela).


 
 Góra
31 sty 2018, o 16:37 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2109
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Cossacj Country
Dzisiaj odnowiłem ubezpieczenie OC i NNW. Pakiet średni za 82 zł.
Mam nadzieje ze się nie przy da.Obrazek


 
 Góra
5 lut 2018, o 11:30 Nieprzeczytany post
Avatar użytkownika

Posty: 599
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: Mam ich kilka
Nie ma już opcji 32zł/rok?


 
 Góra
5 lut 2018, o 11:55 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2109
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Cossacj Country
Niestety. Tak jak wszystkie OC te też poszły do góry.
W tamtym roku ubezpieczenie się mi przydało, akurat nie to bo skończyło się miesiąc wcześniej ale miałem jeszcze inne.
NNW na nowe okulary, wcześniejsze rozbiłem razem z łepetyną.
A na stronie info postaram się poprawić.

edyt:

Aktualne info o cenach ubezpieczenie, warunkach oraz wysokości darowizny jaka z tego tytułu otrzyma stowarzyszenie jest na głównej stronie.

http://rowery.rzeszow.pl/ubezpieczenie-rowerowe/

Aktualne ceny to 62 zł (5zł), 83 zł (7zł) i 147 zł (14zł). W nawiasie to kwota darowizny.

Czy ktoś skorzysta jest to wyłącznie dobrowolne. Natomiast, chcąc wspomóc stowarzyszenie można wybrać innego typu ubezpieczenia, np. dom, mieszkanie, samochód, podróż, szkolne NNW itp.Obrazek


 
 Góra
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] cron


  Podatek na rowery 1%

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Korzystanie z forum oznacza akceptacje REGULAMINU
| Realizacja: Amiga Rzeszów|