Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Autor Wiadomość
6 cze 2011, o 17:01 Nieprzeczytany post

Witam serdecznie. Na początku chciałbym zaznaczyć, że z Rzeszowem niewiele mnie łączy, ale za to rowery to inna sprawa... Ale do rzeczy.
Chciałbym w te wakacje zawitać w Bieszczadach, i przekręcić kilka km.
W zeszłym roku conieco mi się udało, ale trasa była planowana raczej na szybko i ciągle mam wewnętrzny niedosyt. Trasa z zeszłego roku była następująca...

Do Zagórza dojechałem transportem publicznym, dalej już rowerem po asfalcie przez Poraż, Wysoczany, Szczawne. W Szczawnym czarny szlak na Rzepedkę, dalej do czerwonego szlaku i Komańcza. W komańczy pierwszy nocleg.
Dzień drugi to czerwony szlak do Duszatynu i Jeziorek Duszatyńskich, Chryszczata i przełęcz Żebrak. Dalej niestety asfaltem do Woli Michowej i na Roztoki Górne, gdzie miałem drugi nocleg.
Dzień trzeci był szlakiem granicznym od przełęczy nad Roztokami Górnymi czerwony szlak przez Okrąglik, Płaszę, do Rabiej Skały (przed BPN skapitulowałem) i dalej żółtym szlakiem Jawornik Stare Sioło Wetlina i asfaltem do Ustrzyk Górnych.
Dzień czwarty to dolina sanu, Bereżki, Widełki do Mucznego, Tarnawa Niżna, Czerenna, Stuposiany, Smolnik, Chmiel, Sękowiec, Rajskie i w Bukowcu Nocleg.
Dnia piątego Polańczyk i powrót do krainy paprykarza.

Pytanie jakie chciałbym postawić, to czy pominąłem coś ciekawego, co jest w waszym (bardziej fachowym) mniemaniu klasykiem. Conieco czytałem na temat Otrytu, że podobno jest tam dość ciekawy zjazd. Może jest jeszcze coś ciekawego godnego uwagi cyklisty. Asfalty wolałbym generalnie unikać (w miarę możliwości oczywiście). Co do dobytku to będzie to niewielki plecak (20l, ok 10kg). Tak samo chciałbym przemieszczać się każdego dnia w inne miejsce, choć nie wykluczam postoju ok 2 dni w jednym miejscu... Na samą jazdę chciałbym przeznaczyć tak samo ok 5 dni. Skala trudności to ok 6.5/10.
Z góry dziękuję za konstruktywne rady :)
PS: Szukałem ale jakoś nie znalazłem podobnego tematu więc pozwoliłem sobie założyć nowy. W razie czego proszę o przekierowanie ;)

23 cze 2011, o 12:31 Nieprzeczytany post

Hmm... Nikt nie ma żadnych propozycji? Napiszcie szybko... W poniedziałek mam zamiar już ruszać na szlaki...

Tytuł:
24 cze 2011, o 14:10 Nieprzeczytany post

Po Bieszczadach ciekawe trasy to zakaz jazdy rowerem.
Jakbyś był w Komańczy to wskakuj na Chryszczatą. Najlepiej trasą maratonu Cyklokarpaty ;-)
Tracki znajdziesz u mnie na koncie http://www.bikebrother.com - nick kamileq

kamileq, ten jedyny.

Tytuł:
25 cze 2011, o 09:32 Nieprzeczytany post

W Magazynie Rowerowym z maja było opisane kilka tras po Bieszczadach

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Podatek na rowery 1%