Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
14 cze 2016, o 09:49 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Zaproponuj by konsultowali z nami projekty przyszłych inwestycji o których było ostatnio w mediach.
Bo znowu wyjdą im babole i czarny PR się pojawi.

Obrazek

16 cze 2016, o 09:07 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Jarko napisał(a):
13 czerwca BIP - OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA do PRZETARGU :

"Rzeszów: Poprawa rzeszowskiej infrastruktury rowerowej - budowa bezpiecznych przejazdów rowerowych realizowana w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Poprawa rzeszowskiej infrastruktury rowerowej - budowa bezpiecznych przejazdów rowerowych"

Maksymalnie do 30 września mają być wykonane przejazdy rowerowe do RBO 2016 dla skrzyżowań.
4.1.1. al. Wyzwolenia – ul. Okulickiego,
4.1.2. al. Witosa – ul. Krakowska – al. Okulickiego,
4.1.3. al. Powstańców Warszawy – ul. Dąbrowskiego – al. Batalionów Chłopskich,
4.1.4. ul. Hetmańska – ul. W. Pola

W poniedziałek lub wtorek będę miał KONCEPCJĘ, którą przygotowała firma odpowiedzialna za przetarg. Będziemy mieli kilka dni na przygotowanie uwag.

24 sie 2016, o 08:37 Nieprzeczytany post

Jarko napisał(a):
Będziemy mieli kilka dni na przygotowanie uwag.

Czy można zapoznać się z tymi uwagami ?

10 wrz 2016, o 19:46 Nieprzeczytany post

3 lata napisałem coś takiego ...

"ostatnio nawet prokuratura !!! wzięła się gdzieś w Polsce za zarządcę dróg rowerowych (zgodność z przepisami) bowiem w wypadku - zderzenie (chyba ze znakiem stojącym niezgodnie z przepisami) zginęła rowerzystka !!!
Prokuratura nakazała chyba tam nawet obowiązkowy audyt !!!

Czy my w Rzeszowie nadal mamy czekać i nic nie robić aż dojdzie do kolejnych wypadków - w tym śmiertelnych - spowodowanych przez błędy projektowe i wykonawcze ??? Bo to tylko kwestia czasu !!! "

Niestety obawy moje się sprawdziły :-(
Akurat w tym miejscu błędów w oznakowaniu nie ma. Ale występują błędy i braki w oznakowaniu w najbliższej okolicy.

20 kwietnia 2016 w odpowiedzi na
------------------------
Jarko napisał(a):
... Za miesiąc lub 2 wprosimy się na kawę do Magdonia i porozmawiamy o nowych pomysłach.... kładki na zaporze, śluzy itd.
-----------------------
napisałem coś takiego:

Jarek,
Uważasz, że stać na stratę czasu ?
Uważasz, że błędy infrastrukturalne czy oznakowania, które w występują w Rzeszowie i w bezpośredni sposób zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego mogą jeszcze poczekać na naprawę ? Jak długo ? Aż do pierwszego, ciężkiego wypadku ? I co wtedy ? Powiemy, że czekaliśmy 2 miesiące na kawę do Magdonia ?
A co zrobiliśmy by temu zapobiec ?
Uważasz, że możemy czekać i zwlekać ze zgłaszaniem swoich uwag do planowanych lub będących już w realizacji inwestycji ?

PS
co się dzieje z "bazą" zdjęć, które robiły osoby w ramach dokumentacji infrastruktury rowerowej w Rzeszowie - to przecież dowody na błędy i nieprawidłowości ze strony MZD

PS 2
od kilku tygodni widzę "zmowę milczenia" ze strony Kolegów na moje posty ...

10 wrz 2016, o 20:55 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Bo nie mamy czasu na odpisywanie, tylko działamy.
Baza zdjęć jest na naszym dysku.
Po za tym pamiętaj że działamy nie na etatach tylko jako wolontariusze.
Sam mógłbyś pomóc a nie tylko jechać po nas jak po łysych koniach.

Obrazek

10 wrz 2016, o 21:39 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender

10 wrz 2016, o 21:42 Nieprzeczytany post

Frodo907 napisał(a):
Bo nie mamy czasu na odpisywanie, tylko działamy.
Baza zdjęć jest na naszym dysku.
Po za tym pamiętaj że działamy nie na etatach tylko jako wolontariusze.
Sam mógłbyś pomóc ...

1 Dobrze, że by było w tym działaniu nie pomijać nikogo - czyli odpowiadać na posty. Podstawa efektywnego działania to dobra komunikacja.
2 Dziękuję za informację odn. zdjęć. W jaki sposób i kiedy Stowarzyszenie zrobi z tego pożytek ?
3 Ileż to razy pisałeś że Stowarzyszenie to wolontariat - wiem o tym doskonale i na prawdę nie trzeba mi o tym przypominać za każdym razem.
4 Starałem się wielokrotnie wspomagać ale od pewnego czasu moje propozycje trafiały jakby do czarnej dziury i ginęły w "zapomnieniu".
Np. w wątku o przejazdach rowerowych dostarczyłem "twardych dowodów", których sam chciałeś: cyt. "Co do przejść i przejazdów w jednym będziemy jeszcze interpelować. Musimy tylko twarde dowody dostarczyć..." na to że odmowa ze strony MZD budowy PdR przy Millenium czy Paderewskiego jest niezasadna i może być łatwo obalona. Zarząd to wręcz zignorował, podobnie jak moja propozycja współpracy z ZZM ...
M.in. dlatego zrezygnowałem z członkostwa.

11 wrz 2016, o 10:00 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

jasiop napisał(a):
M.in. dlatego zrezygnowałem z członkostwa.

Formalnie dalej jesteś członkiem stowarzyszenia. Składki masz opłacone na cały rok, a deklaracji rezygnacji nie otrzymałem.
Co do działań. Jak wiem że nie będę czegoś mógł doprowadzić do końca to nie zaczynam, Herkulesem nie jestem.
A dopóki w ratuszu nie dojdzie do większych zmian to do rewolucji nie dojdzie. Więc może lepiej działać mniejszymi krokami?

jasiop napisał(a):
3 Ileż to razy pisałeś że Stowarzyszenie to wolontariat - wiem o tym doskonale i na prawdę nie trzeba mi o tym przypominać za każdym razem.

No właśnie, niby pamiętasz, ale ja mam jakieś inne wrażenie. Mam teraz w piwnicy 5 rowerów do remontu dla dzieciaków z domu dziecka, i sam je powoli remontuję, pomaga mi ktoś? Nikt. Często w własnego portfela płacę.
Szkoda że takich działań jakoś nie zauważasz.
A rezygnacja? To chyba najmniejsza linia oporu.

Obrazek

11 wrz 2016, o 16:07 Nieprzeczytany post

Frodo907 napisał(a):
...No właśnie, niby pamiętasz, ale ja mam jakieś inne wrażenie.
Mam teraz w piwnicy 5 rowerów do remontu dla dzieciaków z domu dziecka, i sam je powoli remontuję, pomaga mi ktoś? Nikt ...

1 "Wrażenia" są zazwyczaj bardzo subiektywne ... Każdy ma do nich prawo.
Ja np. od kilku miesięcy odnosiłem wrażenie, że cokolwiek proponuję to trafiam tym jak głową w mur.
2 To, że sam remontujesz te rowery potwierdza tylko to o czym pisałem kilkukrotnie - słaba (a czasami nawet brak) komunikacji między nami.
3 Nie otrzymałeś mojej rezygnacji ? I nie wiesz może nawet o tym ? A to pech ...
To kolejny przykład braku komunikacji w Stowarzyszeniu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Podatek na rowery 1%