Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
16 mar 2016, o 17:14 Nieprzeczytany post

1. Czemu o tym spotkaniu "zwykli" członkowie nic nie wiedzą i dowiadują się o nim całkiem przypadkowo i mimochodem ?
2. Kto z naszej strony będzie w nim uczestniczył, a kto z ramienia "miasta" ?
3. Jakie cele i założenia stawiamy sobie przed tym spotkaniem ?

heros333 napisał(a):
@ jasiop

1.Spotkanie od tygodnia wisi u nas w kalendarzu calendar.php lub http://rowery.rzeszow.pl/kalendarz-rowerowy/
2.Jarek spotka się z d. Magdoniem ok 9:30 i postara się dyplomatycznie załatwić sprawę (jako nasz rzecznik), w przypadku gry dyrektor będzie nas atakował lub zrobi coś przeciwko rowerzystom wpada druga ekipa czyli (ja i frodo) z kodeksem karnym, paragrafami, pismami, - i wojna
3. Oddelegowane są dla nas dwa samochody + kilku urzędników [email protected]##4# z którymi objedziemy miasto sprawdzając co trzeba w danym zgłoszonym punkcie poprawić (sygnalizacje krawężniki etc.) + wszystkie inne uwagi. RBO 2015

Liczymy na współprace, ale znając MZD zakładamy WERSJĘ NEGATYWNĄ na którą się przygotowujemy. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl na kompromisy nie chodzi, z terrorystami też nie będzie negocjować. Albo współpraca albo wojna, kompromisu nie ma.

Idzie dlatego Jarek bo reszta ma agresywne stosunki z MZD spowodowane wieloletnim ignorowaniem problemów rowerzystów i brakiem współpracy.

Moim skromnym zdaniem na taką objazdówkę samochodami nie powinniśmy się zgodzić - miejmy honor i trzymajmy się pewnych zasad !

heros333 napisał(a):
też myśleliśmy że samochód to nie jest dobry pomysł ale rowerami to zejdzie dwa dni.. a dwa otyli urzędnicy nie pojadą

Sorry, ale czy to "nasz problem" ?
Wedle przepisów i prawa to oni [MZD] są odpowiedzialni za rzetelne przeglądy, a tego naprawdę nie da się zrobić za pomocą samochodu !!!
Naprawdę podzielasz pogląd urzędników i sądzisz tak jak oni, że samochód jest dobrym sposobem na inspekcję infrastruktury rowerowej ?

16 mar 2016, o 23:16 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

1 Ja nie mam agresywnych "stosunków" z dyrektorem. Nawet więcej powiem, ja nie mam żadnych stosunków z dyrektorem. Więc pytam się dlaczego ktoś ogranicza mi stosunki z dyrektorem?
2. Jasiowi też ktoś ogranicza stosunki. Nie ładnie.

17 mar 2016, o 20:58 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
Się spotkanie odbyło...? I...

żeszuf stolica imitacji

17 mar 2016, o 21:45 Nieprzeczytany post

BaracudaV napisał(a):
Się spotkanie odbyło...? I...

Chłopie co się gorączkujesz ? Czekałeś tyle lat to możesz poczekać jeszcze ... ;-)

17 mar 2016, o 22:09 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
Ogólnie, większość przejazdów się da zrobić ok 75% pozostałe nieda się w tym roku, ale wybraliśmy dodatkowe inne miejsca.
1 800 000 ponoć kosztowałaby cała inwestycja

- odpada milenium-kopisto (teren prywatny, droga p.poż,serwisowa) dałoby się pas rowerowy nią puścić i dopiero wtedy przejazd. Teraz to jest taka hybryda niby nie wolno jeździć ale się jeździ. dodatkowo zrobią dwa dodatkowe przejazdy naprzeciw tvp i naprzeciw ur.
- rondo krzyża odpada przejazd na krzyżanowskiego z niepodległości te 3 wysepki - tam się nie da (pozostałe 3 po silnych naciskach wybudują)
- odpada lubomirskich zrobią obniżenie krawężnika i gładki podjazd przejazd nie jest tam potrzebny
- odpada Lwowska z Mieszka 3 przejazdy (przejazdy wybuduje tam Frac ze swojej kasy w przyszłym roku - dlatego oszczędziliśmy na tym)
- odpada rondo Pobitno nie da się bo jest studzienka, wybudują tylko jeden przejazd od strony cmentarza, co do drugiego przygotują dokumentację i jak się okaże że się da (tzn odwrócą kolejność przejście-przejazd bez przestawiania studzienek) to też zrobią
- odpada Armii krajowej padarewskiego - przygotują dokumentacje ale przebudować się nie da bo duża prędkość. Dodatkowo postawią znaki ostrzegawcze dla rowerzystów i samochodów aby uważali na siebie.
- odpada bł. Karoliny - w przyszłości wybudują rondo

+ wiktora zamiast 3 przejazdów będzie 6
+ podkarpacka zrobią zjazd za ekranami obok Gandalfa

v - powstańców sikorskiego - zrobione z greenvelo
v - Morgowa konfederatów - zrobione z greenvelo
v - armii krajowej listopadowych - zrobione greenvelo

GRATIS:
TREMBECKIEGO SIEMIEŃSKIEGO

Dodatkowo okazuje się ze naszym nowym wrogiem jest ZTM, który to opiniował pasy rowerowe i inne inwestycje negatywnie, gdzie wszyscy pozostali w TYM MZD byli na tak dla rowerów. Dokumenty dostaniemy wkrótce i zaczynamy batalie z ZTM

Ogólne atmosfera spoko, mi nerwy puszczały na Panią inż. Krystyne Kontuch argumentującą swoje niedasię w tych punktach, ale Jarek i reszta mnie uspokajali.

Dyrektor Magdoń proponował dodatkowo kładke komozytową dostawioną do mostu karpackiego i lwowskiego dla rowerów firmy scanbud za 1,5mln w przyszłym rbo.

Poniżej na szybko moje zapiski na Rondo Krzyża 2/3 przejazdy nie pamiętam, ale jednego napewno się nie da.

Załączniki:
scan0256.jpg
scan0256.jpg [ 691.11 KiB | Przeglądane 12819 razy ]

17 mar 2016, o 22:32 Nieprzeczytany post

heros333 napisał(a):
- odpada milenium-kopisto (teren prywatny, droga p.poż,serwisowa) dałoby się pas rowerowy nią puścić i dopiero wtedy przejazd. Teraz to jest taka hybryda niby nie wolno jeździć ale się jeździ. dodatkowo zrobią dwa dodatkowe przejazdy naprzeciw tvp i naprzeciw ur.

chodzi o to ?

Obrazek

To jak to teraz jest zrobione ? Miasto zrobiło przejście dla pieszych na nieswoim terenie ? Niech pokażą gdzie są granice działek i jak przebiega pas drogowy ...

heros333 napisał(a):
- rondo krzyża odpada przejazd na krzyżanowskiego z niepodległości te 3 wysepki - tam się nie da
- odpada rondo Pobitno nie da się bo jest studzienka
- odpada Armii krajowej padarewskiego - przygotują dokumentacje ale przebudować się nie da bo duża prędkość.

Argumentacja wszystkich tych odmów winna być ze strony MZD osadzona w przepisach i rozporządzeniach - czyli na podstawie jakich konkretnych paragrafów uzasadniają swoją negatywną opinię.
Musimy dostać to od nich w formie oficjalnej na piśmie, w końcu to poważna sprawa.

PS
Poruszony został tylko temat przejazdów z RBO ? A co innymi sprawami ?

17 mar 2016, o 22:37 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: czarna perła/latający holender
Właścicielem tego jest milenium, a drogi obok jest mercedes , robiąc na niej pas rowerowy musiałabybyć jednokierunkowa dla aut

17 mar 2016, o 22:49 Nieprzeczytany post

heros333 napisał(a):
... (teren prywatny, droga p.poż, serwisowa)
Właścicielem tego jest milenium, a drogi obok jest mercedes , robiąc na niej pas rowerowy musiałabybyć jednokierunkowa dla aut

1. Tam nie ma żadnej drogi P.POZ !
2. Po co ingerować w drogę serwisową MERCEDESA ?
3. Millenium jest właścicielem chodnika i powierzchni gdzie obecnie jest wymalowana ZEBRA ? NIE WIERZĘ w takie tłumaczenie !
Przecież to "miasto" a nie Millenium robiło tam wszelkie inwestycje, np ostatnie poszerzanie ciągu rowerowo-pieszego w stronę Rejtana.

17 mar 2016, o 22:53 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: Cossacj Country
Nie byłem od początku. Spóźniłem się kilkanaście minut.
Moje odczucia.
Magdoń wyglądał na zdenerwowanego.
Zapewnienie że pasy na Siemieńskiego finansowane nie z RBO.
Omówiliśmy na miejscu nasz projekt przejazdów rowerowych.
Ze względu na możliwość przekroczenia 1,5 mln (koszty przekładania instalacji podziemnych) ustaliliśmy priorytety czyli kolejność.
1. Obwodnica, czyli od Okulickiego od Wyzwolenia, dalej Witosa, Batalionów, Powstańców do ronda na Lwowskiej.
2. Niepodległości od strony Macro, przez Kopisto do Szopena (przy RARR'ze)
3. Hetmańska, W. Pola
4. Wiktora i Bł. Kingi.

Ciekawe info na temat innych służb. Jaka było opinia na temat niebezpiecznego przejścia na Okulickiego przy MSW - zlikwidować przejście.
Sprawą Bus-pasów jest otwarta, wiem kto jest przeciwny, ale najpierw muszę dostać oficjalnie pismo by rozpocząć dalszy bieg.
Możliwe że trzeba będzie uderzyć do Zasady (tego od Merca na Kopisto), - wytyczyć tam pas dla rowerów na serwisówce która należy do niego.
Mamy info o możliwości wybudowania kładek dla rowerzystów przy istniejących mostach, ale to raczej 2017 rok. Ciekawa możliwość choćby przy moście Lwowskim. Koszt od 1,2 do 1,8 mln i DDR odseparowany od samochodów, czy pieszych?.

Obrazek

17 mar 2016, o 22:59 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Jasio,
na przejście i przejazd jest za wąsko.
Budując przejazd przejście trzeba przesunąć w prawo .
W tedy będzie ono na wysokości wyjazdu z drogi od salonu Merca. A ta droga jest ponoć na ich działce.
Przejście zaczynające się na drodze?
Co do ronda Kopisto. Tam są za wąskie wysepki.

Obrazek

17 mar 2016, o 23:01 Nieprzeczytany post

heros333 i Frodo907
Proste pytanie: kto dysponuje częścią drogi na której obecnie wymalowana jest tam zebra ?

heros333 i Frodo907 Wybaczcie ale nie znane są Wam chyba proste rozwiązania, które można tam zastosować i są dozwolone przez przepisy - czyli:
1 Przejazd rowerowy, brak zebry, ale piesi mogą przekraczać tam jezdnię. Takich przejazdów jest nawet sporo u nas w Rzeszowie, najbliższy tego miejsca jest na Rejtana w odl. 200 m)
2 Aktualne rozporządzanie dopuszcza zebrę 2,5 m ! Czyli miejsca jest tam w sam raz !!!

Frodo907 napisał(a):
Co do ronda ... Tam są za wąskie wysepki.

Rozwiązanie jak wyżej p. 1.

17 mar 2016, o 23:12 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Nie jastem pewien na 100%, ale to chyba Millenium Hall.
Co do przejść i przejazdów w jednym będziemy jeszcze interpelować. Musimy tylko twarde dowody dostarczyć.

Obrazek

17 mar 2016, o 23:15 Nieprzeczytany post

Frodo907 napisał(a):
Nie jastem pewien na 100%, ale to chyba Millenium Hall.
Co do przejść i przejazdów w jednym będziemy jeszcze interpelować. Musimy tylko twarde dowody dostarczyć.

Mili Koledzy ! Robicie za ich adwokatów ?
To nie MY, ale to ONI mają przedstawić "twarde dowody" w piśmie, w którym każda negatywna opinia lokalizacji musi być precyzyjnie "umocowana" w konkretnych artykułach ustaw czy rozporządzeń.

17 mar 2016, o 23:23 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Jasio, mam propozycję, zamieńmy się rolami.
Pytasz, to odpowiadam, żadnym adwokatem nie jestem

Obrazek

17 mar 2016, o 23:29 Nieprzeczytany post

Frodo907 napisał(a):
Jasio, mam propozycję, zamieńmy się rolami.
Pytasz, to odpowiadam, żadnym adwokatem nie jestem

W takim razie nie rozumiem czemu piszesz, że to MY musimy przedstawiać jakieś dowody - przecież to ONI a nie MY mamy się tłumaczyć !

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Podatek na rowery 1%