Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
16 sty 2016, o 09:51 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2109
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Cossacj Country
Cytuj:
Rzeszowski Budżet Obywatelski 2017. Szybszy i z bonusem

Bartosz Gubernat
16 stycznia 2016 07:50
Nowiny

- Wyniki głosowania na budżet obywatelski powinny być znane już w czerwcu - mówi Wiesław Buż, radny Rozwoju Rzeszowa.

- Wyniki głosowania na budżet obywatelski powinny być znane już w czerwcu - mówi Wiesław Buż, radny Rozwoju Rzeszowa. ©Krzysztof Łokaj
W przyszłorocznym Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim najbardziej aktywne osiedle ma być nagrodzone dodatkowymi pieniędzmi na inwestycje.

Prace nad Rzeszowskim Budżetem Obywatelskim na 2017 rok właśnie się rozpoczęły. Odpowiedzialna za niego komisja złożona z radnych i urzędników do końca miesiąca chce opracować regulamin zgłaszania i wyłaniania projektów przez mieszkańców. W lutym będzie można zgłaszać do niego uwagi, a 1 marca zostanie przedstawiony radzie miasta do uchwalenia.

Warto się zaangażować

Jakie zmiany planuje komisja? W porównaniu do tegorocznego rozdania, zwiększyć ma się pula pieniędzy. Ile powyżej 7,5 mln zł dostaną osiedla jednak jeszcze nie wiadomo.

- W przyszłym tygodniu rozpoczynamy konsultacje z przedstawicielami rad osiedlowych. Na ich podstawie zaproponujemy kształt i wysokość przyszłorocznego budżetu. Wiele będzie zależało od tego, czy akceptację zyska nasz pomysł, który zakłada dodatkową nagrodę dla najaktywniejszego osiedla w głosowaniu – mówi Wiesław Buż, radny Rozwoju Rzeszowa, szef komisji ds. RBO.

Pomysłodawcy chcą, aby osiedle, z którego na projekty inwestycji wpłynie najwięcej głosów dostało dodatkowe pieniądze na jedno zadanie, które zyska akceptację prezydenta Rzeszowa. Jego wartość nie będzie jednak mogła przekroczyć kwoty ustalonej za maksimum dla zdań osiedlowych. W ubiegłorocznym głosowaniu na inwestycje do realizacji w tym roku było to 150 tys. zł.

- Chcemy także zwiększyć kompetencje komisji. Dzięki temu podczas weryfikacji zadań będziemy mieli więcej do powiedzenia w kwestii szacowania ich kosztów. W naszym zespole pracują urzędnicy, którzy potrafią to precyzyjnie robić. Taka zmiana pozwoli szybciej przygotować listę zadań do głosowania – mówi Wiesław Buż.

Głosowanie i wyniki szybciej

W porównaniu do ubiegłego roku, tym razem wybór zadań ma się odbyć szybciej. Komisja proponuje, aby mieszkańcy Rzeszowa zgłaszali ich propozycje od 16 do 31 marca. Głosowanie ma potrwać od 10 do 31 maja, a jego wyniki oraz lista projektów zakwalifikowanych do realizacji w 2017 roku mają być znane najpóźniej 24 czerwca.

- Przyspieszenie jest celowe. Chcemy wyprzedzić okres urlopowy. Liczymy, że dzięki temu w głosowaniu wezmą udział także studenci, którzy w połowie czerwca w wielu przypadkach mają już wakacje i wyjeżdżają z miasta. W maju z pewnością uda się zebrać więcej głosów, ponieważ ludzie nie są jeszcze tak bardzo zajęci planowaniem urlopów i mają nieco więcej czasu – uważa radny Buż.

Zadania, na które mieszkańcy Rzeszowa będą głosować w tym roku, zostaną zrealizowane w 2017 roku. Z kolei tegoroczne inwestycje to odpowiedź miasta na głosowanie w ubiegłym roku. Z pierwszej kategorii, obejmującej zadania inwestycyjne ogólnomiejskie do realizacji zostało zakwalifikowanych sześć projektów.

Najwięcej - 2879 głosów zdobyła propozycja budowy bezpiecznych przejazdów rowerowych przez ulice warta 1,5 mln zł. W kategorii II, obejmującej zadania osiedlowe oddano 20653 ważne głosy. Do realizacji zostało zakwalifikowanych aż 18 projektów. Największe poparcie otrzymały budowa placu zabaw i terenów rekreacyjno-sportowych przy ul. Kustronia, budowa parku, placu zabaw i miejsc postojowych przy ul. Popiełuszki oraz boisko do koszykówki i siatkówki na osiedlu Kotuli.

W ostatniej kategorii głosowano na tzw. zadania miękkie, czyli m.in. organizację imprez. Tu największe poparcie dostał dzień dziecka na terenach rekreacyjnych u zbiegu ul. Kotuli i Wiktora. Dzięki poparciu 2230 osób miasto wyłoży na ten cel 20 tys. zł.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/art/9290270,rzeszowski-budzet-obywatelski-2017-szybszy-i-z-bonusem,id,t.htmlObrazek


 
 Góra
16 sty 2016, o 11:47 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower
Frodo907 napisał(a):
Pomysłodawcy chcą, aby osiedle, z którego na projekty inwestycji wpłynie najwięcej głosów dostało dodatkowe pieniądze na jedno zadanie, które zyska akceptację prezydenta Rzeszowa.

Ostateczny głos dla słońca Rzeszowian Kim Tadeusza Dzong Ferenca Una :hurra:


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
16 sty 2016, o 21:28 Nieprzeczytany post

Posty: 597
Lokalizacja: Rzeszów
...W przyszłym tygodniu rozpoczynamy konsultacje z przedstawicielami rad osiedlowych. Na ich podstawie zaproponujemy kształt i wysokość przyszłorocznego budżetu...

A czemuż te konsultacje tylko z radami osiedlowymi ? Posiadają one monopol na reprezentowanie mieszkańców ?
Z tego co pamiętam w ubiegłym roku też było podobnie - odbyło się "tajne" spotkanie konsultacyjne, o którym nie podano żadnej wiadomości ...


 
 Góra
28 sty 2016, o 22:52 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower
supernowosci24.pl 20:11, 28.01.2016 napisał(a):
Szansa dla mniejszych osiedli.

RZESZÓW. Specjalna Komisja rozpoczęła prace nad Rzeszowskim Budżetem Obywatelskim na rok 2017


Komisja ds. Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017 w tym roku odbyła już kilka spotkań. Organizowane są one według sporządzonego przez komisję harmonogramu prac.
W środę, 27 stycznia, w godzinach popołudniowych miało miejsce kolejne spotkanie konsultacyjne, tym razem z wolontariuszami i zainteresowanymi sprawami Rzeszowa. – Zależy nam na rozmowie z tymi, którzy chcą podzielić się z nami ciekawymi propozycjami – mówi Wiesław Buż, przewodniczący Komisji ds. Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Jak twierdzi, bazując na doświadczeniu z poprzednich lat, zamiarem komisji jest praca na podobnych warunkach. – Otrzymaliśmy pozytywne sygnały od mieszkańców, dzięki którym udało nam się opracować regulamin, sposób jego przeprowadzenia oraz sporządzić uchwały w taki sposób, aby zadowalały większą liczbę mieszkańców – tłumaczy Buż.
W piątek (29.01.) odbędzie się kolejne spotkanie, na którym zostanie opracowany nowy projekt regulaminu RBO. – Nie chcemy wprowadzać wielu zmian. Regulamin z poprzedniego roku jest dobry i spójny – dodaje przewodniczący Buż.
Równe szanse
Członkowie komisji otwarci są na nowe rozwiązania. W tym roku chcąc zachęcić mieszkańców do większej aktywności, wprowadzili tzw. bonus obywatelski. Na czym on będzie polegał?
- Proponujemy zwiększenie budżetu o wartość jednego zadania osiedlowego. Jest to ukłon w stronę rad osiedli, na których widać zaangażowanie mieszkańców – mówi Wiesław Buż. Liczba głosów uzyskanych przez określone osiedle dla danego zadania zostanie podzielone przez liczbę mieszkańców. Tego typu rozwiązanie ma za zadanie otworzyć możliwości przed mniejszymi osiedlami, które do tej pory czuły się pokrzywdzone.
Szybsze decyzje
Komisja trzyma się terminów zawartych w harmonogramie. W tym roku w porównaniu z poprzednimi latami decyzje komisji RBO mają być podejmowane szybciej. 24 czerwca br. zostaną ogłoszone wyniki głosowania.
- Zależy nam, aby środowiska studenckie również wzięły udział w kampanii. Na uwadze mamy także okres urlopowy i wakacyjny mieszkańców, o który nie chcemy zahaczać. W związku z tym pracujemy szybciej i aktywniej, aby RBO na 2017 rok zakończyć już w miesiącu czerwcu – podsumowuje Wiesław Buż.

Źródło: http://supernowosci24.pl/szansa-dla-mniejszych-osiedli/


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
29 sty 2016, o 12:29 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Posty: 1116
Lokalizacja: Słoikowo
Sprzęt: stary zardzewiały trup
A te spotkania to gdzie są ogłaszane niby?
 
 Góra
29 sty 2016, o 13:55 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
też nic nie słyszałem o tych spotkaniach... Rok temu zakwestionowaliśmy ograniczenie kwoty do 100 000 zł w kat.III (radni chcieli bez limitu) to powiedzieliśmy że sami zgłosimy projekt na 500 000 go wygramy. Wtedy zaczęli się zastanawiać
 
 Góra
31 sty 2016, o 11:00 Nieprzeczytany post

Posty: 597
Lokalizacja: Rzeszów
Budżet obywatelski w Kielcach bardziej dla urzędników niż mieszkańców
http://www.naszekielce.com/?q=bud%C5%BC ... nik%C3%B3w

Budżet obywatelski w Kielcach- raport z monitoringu
http://www.slideshare.net/BonaFides/bud ... onitoringu


 
 Góra
1 lut 2016, o 18:21 Nieprzeczytany post

Posty: 597
Lokalizacja: Rzeszów
Regulamin Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego ma być gotowy w tym miesiącu. W planach jest jedna nowość: najaktywniejsze osiedle dostanie dodatkowo 150 tys. zł na inwestycje.

- Jesteśmy na finiszu pierwszego etapu przygotowań RBO na rok 2017. Kończymy konsultacje w sprawie regulaminu. W lutym powinien być gotowy. Projekt uchwały powinien trafić na marcową sesję - mówi Wiesław Buż, radny klubu Rozwój Rzeszowa i przewodniczący komisji ds. RBO.

Założenia są podobne do tych, które zostały wypracowane w ubiegłym roku. - Pieniądze mają być podzielone na trzy części. Pierwsza to zadania ogólnomiejskie. Chcemy, aby na ich realizację zostało zarezerwowane 4,5 mln zł, z tym że wartość pojedynczego zadania nie będzie mogła przekroczyć 1,5 mln zł - tłumaczy Buż. Druga grupa to inwestycje osiedlowe. Ma być na nie 2,5 mln zł. Górna granica wartości zadania to 150 tys. zł. Trzecia część RBO to przedsięwzięcia o charakterze społeczno-kulturalnym. Na nie zarezerwowane ma zostać 500 tys. zł, pojedyncze zadanie nie może kosztować więcej niż 100 tys. zł. - Nowością, którą chcemy wprowadzić, ma być docenienie najaktywniejszego osiedla dodatkowymi pieniędzmi na inwestycje. Nagrodzone ma zostać to osiedle, którego procentowo najwięcej mieszkańców weźmie udział w głosowaniu. Ma dostać dodatkową, zaakceptowaną przez władze miasta, inwestycję o wartości nieprzekraczającej 150 tys. zł - tłumaczy Buż.

Propozycje zadań mieszkańcy Rzeszowa będą mogli zgłaszać od 16 do 31 marca. Głosowanie ma trwać od 10 do 31 maja, a jego wyniki oraz lista projektów zakwalifikowanych do realizacji w 2017 roku mają być znane najpóźniej 24 czerwca.

W tym roku miasto wykona natomiast te, które rzeszowianie wybrali w roku ubiegłym. W pierwszej kategorii inwestycji ogólnomiejskich zwyciężył projekt zgłoszony przez stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl: "Poprawa rzeszowskiej infrastruktury rowerowej - budowa bezpiecznych przejazdów rowerowych". Wartość zadania oszacowana została na 1,5 mln zł, poparło je aż 2879 rzeszowian. Drugie miejsce w kategorii zadań ogólnomiejskich zajęła budowa ronda na skrzyżowaniu ulic bł. Karoliny i Strzyżowskiej - wartość 1,5 mln zł. Poparło ją 2789 rzeszowian.

W kategorii drugiej, obejmującej zadania osiedlowe, do realizacji zostało zakwalifikowanych aż 18 projektów, m.in. budowa placu zabaw i terenów rekreacyjno-sportowych przy ul. Kustronia oraz budowa boiska do koszykówki i siatkówki na osiedlu Kotuli. W trzeciej kategorii wybrano m.in. organizację Festiwalu Motoryzacyjnego.
Cały tekst: http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34 ... z3yvy6fyoS


 
 Góra
11 lut 2016, o 04:34 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Posty: 1116
Lokalizacja: Słoikowo
Sprzęt: stary zardzewiały trup
Jest! Nowy! Świeży! Jeszcze gorszy! http://bip.erzeszow.pl/aktualnosci/2172 ... 7-rok.html
 
 Góra
11 lut 2016, o 11:47 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
co gorszego ?
 
 Góra
11 lut 2016, o 12:36 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Posty: 1116
Lokalizacja: Słoikowo
Sprzęt: stary zardzewiały trup
bonus
 
 Góra
11 lut 2016, o 13:33 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
no tak też mnie to zaciekawiło. Zwiększy to rywalizację, a chyba współpraca powinna być.

Mnie też zastanawiają zadania ogólnomiejskie, deweloperzy mogą wykorzystywać tą kategorię do budowy potrzebnej im infrastruktury - z jednej strony spoko, z drugiej nie taka jest idea tego budżetu
 
 Góra
2 maja 2016, o 12:54 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2109
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Cossacj Country
Robię za darmo to co powinni zrobić urzędnicy. Grrrr :kwasny:
https://www.google.pl/maps/@50.0185046,21.9403815,12z/data=!3m1!4b1!4m2!6m1!1szjQcsgtqoQe0.krJlxh1_71O8
Mapa lokalizacji parkingów rowerowych z naszego projektu.
Na razie umieściłem tam szkoły publiczne zarządzane przez Wydział Edukacji.
Dodaje teraz do nich liczbę stojaków.
Postaram się by określone instytucje były na osobnych warstwach.
Jeśli macie uwagi to piszcie.Obrazek


 
 Góra
2 maja 2016, o 18:45 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Posty: 1116
Lokalizacja: Słoikowo
Sprzęt: stary zardzewiały trup
A po co to robić teraz?
 
 Góra
2 maja 2016, o 21:21 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2109
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Cossacj Country
Bo znając życie to postawią stojaki tam gdzie nie są potrzebne.Obrazek


 
 Góra
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna stronacron


  Podatek na rowery 1%

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Korzystanie z forum oznacza akceptacje REGULAMINU
| Realizacja: Amiga Rzeszów|