Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Autor Wiadomość
28 maja 2015, o 13:18 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower
rzeszow.gazeta.pl ARTUR GERNAND, JUSTYNA ZIELIŃSKA
28.05.2015 07:00 napisał(a):
Polityka rowerowa w Rzeszowie pod skrzydłami ZTM

Rzeszów robi pierwszy krok, by poważnie traktować politykę rowerową w mieście. Będzie za nią odpowiadał Zarząd Transportu Miejskiego. Jednak bez oficera rowerowego
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
- Rzeszów jest miastem bardzo szybko rozwijającym się, rozbudowującym. Powstaje wiele nowych dróg, osiedli, coraz więcej osób korzysta z transportu publicznego, coraz więcej osób jeździ też rowerami. I uznaliśmy, że nadszedł czas na to, by działania związane ze sprawami ruchu rowerowego skoordynować, zacząć prowadzić spójną politykę rowerową - mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Zawnioskowała do Rady Miasta Rzeszowa o to, by wprowadzić do statutu ZTM zmiany. - Chodziło o to, by pojawił się w nim zapis mówiący o tym, że to ZTM zajmie się w Rzeszowie polityką rowerową - tłumaczy Kowalska. Dotychczas tymi sprawami zajmował się jeden, wytypowany przez prezydenta urzędnik, który na głowie miał także inne obowiązki.

Rzeszowscy radni zgodzili się na dodanie zarządowi rowerowych obowiązków. - Dzięki tej decyzji ruch rowerowy zostanie w Rzeszowie włączony do systemu zrównoważonego transportu. I wreszcie traktowany poważnie, tak jak na to zasługuje. Platforma od dawna proponowała, by w Rzeszowie stworzyć stanowisko oficera rowerowego. Mamy nadzieję, że zmiany w statucie ZTM do tego doprowadzą i będziemy mieli w Rzeszowie osobę, która zajmie się polityką rowerową, rozwiązywaniem problemów, wdrażaniem nowych przedsięwzięć - mówi Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca klubu Platformy Obywatelskiej w rzeszowskiej radzie miasta.

ZTM: Mamy fachowców

Zarząd Transportu na razie nie zamierza jednak tworzyć stanowiska oficera rowerowego.

- Polityką rowerową zajmiemy się swoimi siłami. Zatrudniamy fachowców od transportu, którzy będą analizować i proponować, co można poprawić, jeśli chodzi o sprawy rowerów, jak udoskonalić dużą sieć ścieżek rowerowych, jakie nowości można wprowadzić, by stworzyć rowerzystom jak najlepsze warunki i zachęcać kolejne osoby do tej formy podróżowania. Zresztą te działania rozpoczęły się we wtorek. Zaraz po głosowaniu w sprawie zmiany statutu pojechałam do Dębicy na spotkanie z prezesem firmy Arkus Romet. Rozmowy dotyczyły m.in. nowoczesnych wypożyczalni rowerów, które mogłyby pojawić się w naszym mieście, i wprowadzenia w nich także rowerów elektrycznych. Już 17 czerwca do Rzeszowa z prezentacją takich wypożyczalni przyjadą przedstawiciele tej firmy - zdradza Anna Kowalska.

Czy Zarząd Transportu całą politykę rowerową będzie prowadził własnymi siłami? W Rzeszowie jest prężnie działające środowisko rowerowe. - Oczywiście, że będziemy chcieli rozmawiać z przedstawicielami tego środowiska, wysłuchiwać ich postulatów. Trudno realizować coś, co ich dotyczy, nie rozmawiając z nimi. Będziemy się spotykać - zapewnia szefowa ZTM.

Jeszcze bardziej zaiskrzy?

Rowerzyści bardzo się cieszą na współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego. - Mieliśmy już okazję wspólnie pracować przy okazji przewożenia rowerów w autobusach. Już wtedy odnieśliśmy wrażenie, że dyrektor Kowalska jest bardzo fajną i otwartą osobą. Zatem początki mieliśmy dobre. Miejmy nadzieję, że jeszcze bardziej między nami zaiskrzy - liczy Daniel Kunysz, prezes stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl. Podkreśla jednak, że przydałby się jeden konkretny pracownik w ZTM, odpowiedzialny za kontakty z rowerzystami.

- Będzie można się spotkać, nawet przejechać rowerem po mieście, by pokazać, co jest do zrobienia. Bo jeśli takiej osoby nie będzie, to będziemy musieli wysyłać pisma do sekretariatu - dodaje Kunysz.

Mówi, że w stowarzyszeniu jest osoba z odpowiednim wykształceniem, która mogłaby doradzać ZTM.

- Mogłaby współpracować z ZTM, nawet na zasadzie wolontariatu, by szybciej pewne sprawy załatwiać. A do zrobienia jest sporo, począwszy od połączenia w jedną całość odcinków dróg rowerowych, dobudowania brakujących przejazdów rowerowych przy przejściach dla pieszych, czy też ponownej próby wprowadzenia rowerów na buspasach - wylicza prezes stowarzyszenia.

Także i w innych miastach polityką rowerową zajmują się jednostki odpowiadające za transport miejski, np. w Krakowie. To tam zatrudniony jest oficer rowerowy Marcin Wójcik, który wywodzi się właśnie z podobnego stowarzyszenia - Kraków Miast

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... z3bPY8B9ad


Jako znak dobrej wróżby kolejną masę proponuje zrobić z ZTM. Zaprosić tych fachowców oraz radnych "Czerwcowa RzMK z ZTM i Radą Miasta" i wręczyć im postulaty czym powinni się zająć jak najszybciej:

1. Obniżenie wszystkich krawężników na przejazdach i przejściach dla pieszych oraz likwidacja wyniesionych wysepek. Stowarzyszenie powinno o to walczyć nie tylko o dla rowerzystów ale dla wózkersów i rodziców.
2. Przejazdy rowerowe wszędzie tam gdzie są DDR i CPR
3. Wszystkie przejazdy rowerowe na czerwono, zebry tylko i wyłącznie białe :!:
4. Budowanie spójnej sieci, łącznie istniejących DDR.
5. ...
6. ...

Dopisujcie co jeszcze tak żeby lista była konkretna i merytoryczna.


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
28 maja 2015, o 15:02 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2109
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Cossacj Country
Na spotkanie takie warto by zaprosić również członków Komisji ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu.Obrazek


 
 Góra
28 maja 2015, o 16:06 Nieprzeczytany post

Posty: 597
Lokalizacja: Rzeszów
Frodo907 napisał(a):
Na spotkanie takie warto by zaprosić również członków Komisji ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu.

I przedstawić im kilka projektów organizacji ruchu, które są niezgodne z przepisami a oni mimo to opiniowali pozytywnie ...


 
 Góra
24 mar 2016, o 20:35 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
Dziś potwierdziły się nasze obawy sabotowania istotnych tematów rowerowych związanych z naszym bezpieczeństwem w transporcie przez niewykwalifikowane osoby.

Od samego początku istnienia buspasów nasze stowarzyszenie interweniowało, aby dopuścić tam ruch rowerowy poprawiając bezpieczeństwo. Niestety odpowiedzi urzędników były negatywne, pomimo naszych protestów bagatelizowano tą sprawę.- my jednak nie odpuszczaliśmy.

Poddaliśmy wnikliwej analizie wszystkie dokumenty i wyjaśniła się zagadka, dlaczego na jednych buspasach można jeździć rowerem, a na innych już nie. Początkowo wszystko wskazywało na celowe działania MZD przeciwko rowerzystom,dodatkowo na spotkaniach w ZTMie utwierdzano nas w tym przekonaniu że to MZD chce tępić i karać rowerzystów za to że poruszają się rowerami. Wystąpiliśmy do MZD o udostępnienie pism związanych z buspasami których treść mocno nas zaskoczyła. Gdyż pomimo opinii MZD i Policji że rowerzyści dla bezpieczeństwa powinni poruszać się prawym pasem ruchu, dyrektor Kowalska to zanegowała argumentując że punktualność autobusów i założenia projektu są ważniejsze niż bezpieczeństwo rowerzystów, dodatkowo nielogiczne w tej wypowiedzi jest że właśnie bezpieczeństwo jest głównym powodem odrzucenia naszej prośby, o przekręconej nazwie naszego stowarzyszenia nie wspominając. :mur:

Anna Kowalska dyrektorka Zarządu Transportu Miejskiego pisze o wyższej wydajności ruchu autobusów kosztem bezpieczeństwa rowerzystów:
Cytuj:
ZTM.OP.032.04.2014.AŁ Rzeszów, 15 września 2014 r.

Urząd Miasta Rzeszowa Wydział Pozyskiwania Funduszy ul. Rynek 1 35-064 Rzeszów


Nawiązując do wniosku Stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl w sprawie dopuszczenia ruchu rowerowego na buspasach planowanych do realizacji w ramach zadania inwestycyjnego „Rzeszowski Inteligentny System Transportowy", Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie negatywnie opiniuje wniosek Stowarzyszenia. Podstawową przesłanką wprowadzenia buspasów na ulicach Rzeszowa było stworzenie priorytetu dla komunikacji zbiorowej poprzez skrócenie czasu przejazdów autobusów i poprawę punktualności ich kursowania. Opracowany projekt organizacji ruchu w ramach „Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego" nie przewiduje pojazdów jednośladowych jako dodatkowych użytkowników buspasów. Dopuszczenie korzystania z buspasów przez rowery spowolni ruch autobusowy, uniemożliwiając osiągnięcie założonych w projekcie celów, albowiem niemożliwe będzie wyprzedzenie na buspasach jadących znacznie wolniej rowerzystów przez autobusy, bez groźby spowodowania wypadku. Aspekt zapewnienia bezpieczeństwa rowerzystom jest zasadniczym argumentem przeciw realizacji wniosku Stowarzyszenia Rowery.

Otrzymują:
1. Adresat
2. Wydział Pozyskiwania Funduszy Pl. Ofiar Getta 7, 35-002 Rzeszów
3. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, ul. Targowa 1, 35-064 Rzeszów

Link do pliku oraz pozostałe pisma

Z załączonych pism wynika że tylko Kowalska i jej argumenty są przeciwne buspasom. Policja MZD i inne jednostki dopuszczają taką możliwość po przeprowadzeniu dodatkowych analiz.

Link do pliku oraz pozostałe pisma
Link do pliku oraz pozostałe pisma
Link do pliku oraz pozostałe pisma

Takie zachowanie jednostki odpowiedzialnej za ruch rowerowy w Rzeszowie jest nieodpowiedzialne i świadczy o kwalifikacjach ZTMu


Cytuj:
Anna Kowalska

Obrazek

Radna Województwa Podkarpackiego IV kadencji. Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego IV kadencji do dnia 27 maja 2013 roku. Aktualnie Członek Komisji Rolnictwa Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska, Komisji Ochrony Zdrowia,Polityki Prorodzinnej i Społecznej oraz Komisji Budżetu Mienia i Finasów. W Sejmiku członek Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Urodziła się 18 listopada 1947 roku w Dynowie. Z zawodu jest nauczycielką. Absolwentka filologii rosyjskiej Studium Nauczycielskiego, magister politologii Akademii Nauk Społecznych w Warszawie. Ukończyła także Studium Podyplomowe z Europeistyki.

W latach 1978 - 1980 Gminny Dyrektor Szkół w Dynowie.
Od 1989 do 1991 roku Dyrektor Biura Posła w Kancelarii Sejmu RP.
Od 1991 do 1996 roku prowadziła własną działalność gospodarcza.
Od 1994 roku radna samorządów, w tym samorządu Powiatu Rzeszowskiego.
Od 1996 do 1998 roku i od 2002 do 2006 roku Burmistrz Miasta Dynowa.
Doradca Wojewody Podkarpackiego.
Wieloletni Komendant Hufca ZHP.
Od 2008 roku Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD w Rzeszowie. Do 27.05.2013r.Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego IV kadencji.

Udziela się w organizacjach społecznych: ekologicznych, turystycznych, radach społecznych służby zdrowia, organizacjach osób niepełnosprawnych.

Założycielka Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego.
Koordynatorka programu „Błękitny San" realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.


BRAK WYKSZTAŁCENIA ZWIĄZANEGO Z TRANSPORTEM = BRAK TAKIEJ WIEDZY :dobani:
Dodatkowo zdjęcia którymi promuje się Kowalska nie są rzeczywiste, widać ewidentny retusz odmładzający w photoshopie.
Dla porówniania: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,id,t.html

Rozpoczynamy walkę Masy o buspasy. Teraz znamy wroga, który twierdził że to MZD wszystko neguje i ZTM utwierdzał nas w tym błędnym przekonaniu. Kosa w plecy - koń trojański.
 
 Góra
24 mar 2016, o 21:40 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Posty: 8
Sprzęt: b'twin triban 500
Wzdłuż ulicy Sikorskiego biegnie równolegle droga na której jest o wiele spokojniej. Nigdy nie widziałem rowerzysty jadącego po bus-pasach na Sikorskiego. Co do pozostałych ulic gdzie są bus-pasy proponuję aby zabrać tych wszystkich urzędników "dbających o bezpieczeństwo rowerzystów" na wycieczkę tak o 15.


 
 Góra
24 mar 2016, o 21:53 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
chodzi o to że buspasy na Sikorskiego powstały zanim Kowalska zajęła się wprowadzeniem Rzeszowskiego Transportu Miejskiego i MZD dopuściło tam ruch rowerowy. Później Kowalska dostała pieczę na RiST i złośliwie pomimo naszych apeli zakazała jazdy rowerem po buspasach w centrum miasta skazując nas na konflikty z kierowcami, oraz narażając nasze bezpieczeństwo.Gdzie policja i MZD opiniowali za dopuszczeniem rowerów. Dodatkowo ZTM zwalało winę na MZD, że to oni nie chcą tam rowerzystów - wiedząc że jesteśmy z nimi w konflikcie. :cenzura:
 
 Góra
24 mar 2016, o 22:33 Nieprzeczytany post

Posty: 597
Lokalizacja: Rzeszów
heros333 napisał(a):
... Dodatkowo ZTM zwalało winę na MZD, że to oni nie chcą tam rowerzystów - wiedząc że jesteśmy z nimi w konflikcie. :cenzura:

Przydało by się przedstawić te wypowiedzi ZTM o "zwalaniu winy na MZD" ...


 
 Góra
24 mar 2016, o 22:57 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
tego już tak prosto nie dojedziemy.. (brak pism) te informacje padały na spotkaniach w ztm. Musiałby któryś z pracowników ZTM zeznawać.

świadczyć o tym może brak obecności przedstawicieli ZTM na przełomowym spotkaniu z MZD tydzień temu ws. sprawy o budowę chodników z kasy na przejazdy rowerowe (RBO 2015) Dziwne że ich nie było skoro w statucie mają politykę rowerową i powinni interesować się tematyką która ich dotyczy, tym bardziej że o sprawie pisały wszystkie lokalne media (prasa i radio) :wstyd:
 
 Góra
24 mar 2016, o 23:01 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2109
Lokalizacja: Rzeszów - os. Andersa
Sprzęt: Cossacj Country
Czy te opinie od MZD, Policji i ZTM nie są podstawą o wykonanie badań ruchu rowerowego?
Mamy takie twierdzenia na piśmie.
Albo do zrobienia nawet badań http://bypad.pl/co-to-jest-bypad/Obrazek


 
 Góra
25 mar 2016, o 00:13 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 2907
Lokalizacja: Rzeszów Reichshof רײַשע Жешув
Sprzęt: rower
heros333 napisał(a):
BRAK WYKSZTAŁCENIA ZWIĄZANEGO Z TRANSPORTEM = BRAK TAKIEJ WIEDZY
I o czym to świadczy..? Partyjna kuleżanka mumii z ratusza została mianowana bo z tego co wiem konkursu na to stanowisko nie było :zalamany: A jeśli był to na jakiej podstawie go wygrała i jakich miała kontrkandydatów..? I wszystko jasne: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,id,t.html
Wystarczy posłuchać tej towarzyszki wypowiedzi publicznych żeby odnieść właściwe wrażenie kim ta osoba jest, poprawnie zdania po polsku nie potrafi sklecić że o merytorycznych aspektach jej wypowiedzi nie wspomnę... :cenzura:


żeszuf stolica imitacji


 
 Góra
12 cze 2016, o 23:23 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
 
 Góra
16 cze 2016, o 09:39 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Posty: 941
Lokalizacja: Szarych Szeregów
Heros zwracam honor w sprawie tego pisma. Jest szansa....


 
 Góra
22 cze 2016, o 19:58 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
Jest przełam

Mzd zaskakuje, zachowują się jak przyjaciele, a nie wrogowie. ZTM też pozytywnie i dają szanse na lepsze jutro dla rowerzystów:


Link do pliku oraz pozostałe pisma
Link do pliku oraz pozostałe pisma
Link do pliku oraz pozostałe pisma
Link do pliku oraz pozostałe pisma
Link do pliku oraz pozostałe pismaLink do pliku oraz pozostałe pisma


 
 Góra
5 lip 2016, o 12:09 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
Jeszcze w tym tygodniu polecą 4 kolejne pisma do ZTM. Nie będę tolerował terroryzmu przeciwko rowerzystom.

Link do pliku oraz pozostałe pisma


 
 Góra
4 sie 2016, o 14:17 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia
Avatar użytkownika

Posty: 1161
Lokalizacja: Pobitno północ
Sprzęt: czarna perła/latający holender
W końcu jakiś przełam w ZTM, będą przestawiać przystanki na drogach rowerowych :hurra:


Link do pliku oraz pozostałe pisma


 
 Góra
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] cron


  Podatek na rowery 1%

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Korzystanie z forum oznacza akceptacje REGULAMINU
| Realizacja: Amiga Rzeszów|