Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
  Tytuł:
11 maja 2008, o 19:41 Nieprzeczytany post

Zadzwoniłby po policje , ta wręczyłaby kierowcy mandat i co ? ;) Zakładasz mu sprawę , idziesz sie zbadać a opinia lekarska wykazuje obtarcie naskórka ;) i od razu Ci powiem , ze kokosów nie wywalczysz , jeśli w ogóle coś dostaniesz.

Jeśli faktycznie nic sie nie stało , można brać pieniądze. Sprawy w sądach trwają długo

Tytuł:
11 maja 2008, o 20:31 Nieprzeczytany post

ale lepiej dzwonic bo kierowca moze byc pod wplywem %,lub czegos innego albo nie posiada prawka bo mu zabrali np za jazde po pijaku ,jak dawal kase to cos mial na sumieniu

Tytuł:
11 maja 2008, o 20:37 Nieprzeczytany post
a tamodrazu mial cos na sumieniu, nie chcial poprostu miec doczynienia z policja moze dlatego ze troche by minelo zanim by sie zjawili, zeznania itp, moze faktycznie sie spieszyl. ja tez bym dal kase jakbym byl kierowca i taki przypadek by nastapil

Tytuł:
11 maja 2008, o 20:44 Nieprzeczytany post

O ile się nic poważnego nie stało to zawsze lepszy taki "interes" niż żaden. Jeżeli faktycznie kierowca byłby pod wpływem alkoholu to należałoby zadzwonić na policje aby nie mieć czasem na sumieniu jeszcze innych osób. Poza tym zanim udaloby sie odzyskać odszkodowanie a np. złamałbyś amortyzator to co nie jeździmy kilka miesięcy bo sie procesujemy? Oczywistym jest, że tak jest zgodnie z literą prawa, ale niestety mimo tego wolałbym wziąć pieniądze aby mieć na czym jeździć.

Tytuł:
11 maja 2008, o 20:44 Nieprzeczytany post

Trzeba dodać jeszcze, że mało kto ma ubezpieczony rower aby skrócic okres oczekiwania.

Tytuł:
11 maja 2008, o 21:41 Nieprzeczytany post

moze i troche po czesci macie racje ze zle zrobiłem ale juz kiedys miałem podobny wypadek i na drodze sądowej trwa to o wiele wiele dłużej wolałem wziąć tą kase i miec z głowy ten cały cyrk wiadc było po nim lekki szok wiec chyba to go czegos nauczyło z resztą mnie tez( musze kupić kask) zostawił mi swój numer i nawet jesli by sie cos działo to moge sie z nim skontakować pozdrawiam

Tytuł:
13 maja 2008, o 09:09 Nieprzeczytany post

Moim zdaniem dobrze zrobiłeś. Jeśli koleś byłby pijany z pewnością byś to zauważył i zadzwonił po policję. Tak myślę. A tak, to szkoda czasu i ciągania po sądach i dochodzenia winy.

8 paź 2013, o 08:13 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Daccordi Pal-Secam
Dzisiejsza mgła chyba niektórych zaćmiła umysłowo.
Jadę sobie ul. Sobieskiego od Targowej i nagle, 20 metrów za przejściem dla pieszych, 10 metrów ode mnie, na wysokości budki lotto http://goo.gl/maps/AVN52 wyłazi jaśnie pan pieszy. Nawet w bok nie popatrzył. Zacząłem hamować, modląc się o to, aby przeszedł te 2 metry w poprzek i będzie ok. Ale ten łazarz, widocznie wcześniej zajęty wewnętrzną walką umysłową pt. "bułka vs. obwarzanek w kontekście kryzysu bałkańskiego", nagle się ocknął, zauważył że nadjeżdżam i zaczął mi na środku jezdni oberka wraz z mazurem rąbać. Do przodu, do tyłu, rach ciach ciach ciach. Hamowanie z zablokowanym tylnym kołem już nie miało prawa nic dać. Wyrąbałem w kretyna i upadłem na prawy bok. Kierownica się obróciła, prawa klamkomanetka, siodełko i ulock w uchwycie też. Odrapała się owijka kierownicy. Na szczęście nie sięgnąłem zaparkowanego obok samochodu, dlatego tylko zdarłem łokieć i stłukłem kolano a i sprzęt oprócz zmiany miejsca montażu niektórych elementów również zachował się cały. Szkoda przetartego softshella z lidla, bo na tą temperaturę jest ok. Bez używania słów wulgarnych, ale krótko i treściwie zreferowałem mu, że przejście dla pieszych jest obok i żaden pojazd nie zatrzymuje się w miejscu. Z napoczętym obwarzankiem w łapie polazł na przejście.

Niech następnym razem spróbuje takiego numeru z Kamazem. Jeszcze nagrodę Darwina otrzyma za wkład w ewolucję człowieka przez wyłączenie swojej zdefektowanej puli genetycznej z obiegu.

Wysłane z mojego Casio FR-620TE

28 gru 2013, o 14:19 Nieprzeczytany post

Dużo osób poruszających się samochodem nie zwraca ludzi poruszających się rowerami i przez nie uwagę ginie za dużo osób.

Sygnatura niezgodna z regulaminem - usunął zuki

8 kwi 2014, o 10:22 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Czarny Kellys :)
Hahaha @Kekacz, świetny post :D Mimo całej dramaturgii - uśmiałem się! Przez formę w jakiej to ująłeś :D To co opisujesz zdarzyło mi się trzykrotnie już w naszym mieście...
Jako pieszy staram się być konkretny. Jeśli nie wchodzę na jezdnię, to nie wchodzę, ale jeśli już wchodzę, to wchodzę! Gdy zatem jestem na rowerze, to logiczne że wymagam tego samego od pieszych. Nie znoszę tego kretyńskiego niezdecydowania na środku przejścia. Ty miałeś sytuację nie na przejściu dla pieszych, więc to już w ogóle jakiś koszmar :D
Ale skoro "wyrąbałeś w kretyna" to może się czegokolwiek nauczy :)

Usunięto treść podpisu, nie reklamujemy się w taki sposób, proszę w tej sprawie się zgłosić do administracji, zuki.

27 maja 2014, o 10:53 Nieprzeczytany post

Sprzęt: Daccordi Pal-Secam
Miałem wczoraj interesującą przygodę na Staroniwskiej. na szczęście bez tytułowego finału, ale opiszę.

Jadę w dół czyli do centrum, jestem tu http://goo.gl/maps/41Jsk i z takim widokiem, tylko na prawym pasie ;) Nawet nie dokręcam od siebie bo cholera wie co z bocznych posesji może się pojawić nagle na drodze.

Na wysokości wyjazdu z parkingu (niebieski bus) widzę, że z przeciwka 3 rowerzystów wspina się do góry. Za nimi dwie osobówki. Pierwsza wyprzedziła, sprawnie, dynamicznie, dała radę. Za nią ruszył starszy, posiwiały człowiek w swojej wybłyszczonej Astrze 1 sedan. Chyba z czwórki bo dynamiki za grosz. Gościu myk aż pod krawężnik po mojej stronie. Ja po hamulcach, oponki 23 mm, tyłkiem mi miota jak szatan.
Kierownik też zauważył, na szczęście, że coś jest nie tak i zamiast próbować przyspieszyć, jak to niektórzy mają w zwyczaju, też po hamulcach depnął. Kierownica mu się wyrywała z rąk, auto wężykowało jak węgorz. Pewnie wiecie ile czasami człowiek jest w stanie zobaczyć i zapamiętać w takich sytuacjach.
Już szykowałem się do awaryjnej ucieczki na chodnik w miejscu obniżenia. Na ostatnich metrach luzu on zwolnił do zera a nawet trochę miejsca mi zostawił, a ja przetoczyłem się obok ze śmiercią na twarzy.
Nawet nie był wstanie spojrzeć mi w oczy.

Miałem trochę ciepła, ale bardzie dotarło do mnie co mogło się wydarzyć jak dojechałem pod klatkę.

Wysłane z mojego Casio FR-620TE

Tytuł: Re:
8 lip 2014, o 20:35 Nieprzeczytany post

Sprzęt: MTB
ziembolfxc napisał(a):
Trzeba dodać jeszcze, że mało kto ma ubezpieczony rower aby skrócic okres oczekiwania.

Aktualnie to sporo się zmieniło i chyba ubezpieczenie roweru to już nie taka rzadkość:) a wypadków wprawdzie niegroźnych to ja sam miałem 2 na rowerze ( w tym jeden z mojej winy) , wszystkie na dalszych wyjazdach.

16 lip 2014, o 17:46 Nieprzeczytany post

Rzadkość jak rzadkość, ja nie mam ubezpieczenia na rower, jaki to koszt?

3 sie 2014, o 09:37 Nieprzeczytany post

Sprzęt: MTB
Ja płaciłem w Cuk za pakiet rowerowy assistance 149 zł - ale jest wypasiony więc warto :)

3 sie 2014, o 10:55 Nieprzeczytany post
Członek Stowarzyszenia

Sprzęt: rower
grab rozwiń proszę temat.

żeszuf stolica imitacji
Ostatnio edytowano 3 sie 2014, o 22:47 przez Wojtek, łącznie edytowano 1 raz
Rozwiń, rozwiń, bo inaczej będzie ban.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Podatek na rowery 1%