Rowery Rzeszów

jaki-rower.pl

Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
11 kwi 2008, o 22:48 Nieprzeczytany post

Witam Wszystkich
Nawet nie wiecie jak się cieszę że piszę tego posta z własnego domu, bo udało mi się wyjść cało z wypadku któremu dziś uległem. Szkoda że o rowerze tego nie mogę powiedzieć :( :zalamany: :/ W skrócie wyglądało to tak:
Około godz. 14 jechałem do pracy rowerem z Tyczyna do Rzeszowa przez Białą po przejechaniu dość ruchliwego odcinka drogi dotarłem do skrzyżowania, chciałem na nim skręcić w lewo tak że musiałem przeciąć tą ruchliwą drogę zasygnalizowałem odpowiednio wcześniej manewr skręcania, kierowca jadący za mną zahamował umożliwiając mi przejechanie drogi, z przeciwnego pasa ruchu jechał samochód który skręcał w to samo miejsce więc pojechałem równo z nim, natomiast nie zauważyłem że tuż za białym autem jechało czarne volvo ;/.... W tym momencie zostałem potrącony... samego momentu uderzenia nie pamiętam pamiętam jedynie jak podnosiłem się z asfaltu... Nie widziałem jeszcze roweru, dopiero jutro odbieram go z pobliskiego komisariatu, gdyż z miejsca zdarzenia zabrała mnie karetka pogotowia. Ale z wstępnych oględzin to rama ma przestawiony tylny widelec, korba wygięta, tylne koło całe pokrzywione (dopasowane do widelca) :zalamany: :/ . Natomiast co do stanu mojego zdrowia to powiem tak: Bogu dzięki że miałem na głowie kask który mnie uratował, w szpitalu dopiero zobaczyłem jak bardzo został pogięty, jak sobie pomyślałem że mogła to być moja głowa, to aż mi się słabo zrobiło... Ale na szczęście jedyny uszczerbek na zdrowiu jakiego uznałem jest kilka zadrapań na prawym łokciu i nadgarstkach. Odczuwam lekki ból głowy, ale na szczęście nic poważnego mi się nie stało ...
Wiem że wypadek był z mojej winy, dlatego też oszczędźcie sobie tekstów na drugi raz uważaj, bo ja na pewno będę uważał, piszę tego posta abyście Wy uważali i jeździli W KASKACH, choćby nawet do sklepu po mleko, nigdy nie wiadomo co może się stać na trasie.... Brak wyobraźni jest największym kalectwem - ja już o tym się przekonałem... Nie życzę tego nikomu

Pozdrawiam

Tytuł:
11 kwi 2008, o 22:58 Nieprzeczytany post

Sprzęt: rower
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia kolego i szybkiego odbudowania maszyny. A już myślałem, że w niedzielę się zjawisz...

Przykra sprawa. Sam kiedyś pod auto wpadłem jednak prędkość była malutka i tylko mnie na maskę wyłożyło. Nie jest to najszczęśliwsze wspomnienie a co dopiero Twój przypadek.

Kask to podstawa!

http://trollteam.pl - The Troll Team, deal with it.

Tytuł:
11 kwi 2008, o 23:25 Nieprzeczytany post

najlepszym się zdarza, życzę niedrogiej naprawy roweru

Tytuł:
12 kwi 2008, o 07:26 Nieprzeczytany post

3maj sie i do zobaczenia w któraś niedziele na rynq ;)

Tytuł:
12 kwi 2008, o 10:44 Nieprzeczytany post

Właśnie po tego typu postach na innych forach internetowych nie zastanawiałem się kilka lat temu nad zakupem kasku. Trzymaj się i szybko wracaj na rower !

Tytuł:
12 kwi 2008, o 13:19 Nieprzeczytany post

Najważniejsze, że w sumie nic Ci się nie stało, rower cóż... zawsze można kupić drugi, ale ze zdrowiem już by było ciężej.

Kask to "oczywista oczywistość" przynajmniej dla mnie.

Tytuł:
12 kwi 2008, o 14:08 Nieprzeczytany post

Dzięki za słowa otuchy ...
Wiem że całe szczęście że nic mi się nie stało i nawet nie wiecie jak się z tego cieszę, ale z drugiej strony ciężko mi się cieszyć na taki widok:
Tak wyglądał rower jak go przywiozłem do domu:

Obrazek

Po rozkręceniu wszystkiego celem próby naprawienia (wyprostowania ramy) okazało się że rama jest pęknięta czego nie zauważyłem wcześniej i na zdjęciu chyba też nie widać ...

Teraz rower wygląda tak :(

Obrazek

[*]

Co do konsekwencji prawnych otrzymałem mandat w wysokości 50 zł i z tego co policjant na posterunku mówił kierowca przestraszył się jak zabierało mnie pogotowie do szpitala i powiedział że auto wyremontuje na własny koszt i nie będzie nic zgłaszał firmie ubezpieczeniowej ... (Oby tak było)
Teraz muszę jakoś skombinować kasę na nową ramę i myślę że jeszcze pojeździmy :)
we wszystkim trzeba znaleźć + pozytywne i + negatywne jak jeden z polityków mówił...

Tytuł:
12 kwi 2008, o 23:00 Nieprzeczytany post

Ważne , że Tobie nic :) Sprzęt , rzecz nabyta :)

Tytuł:
13 kwi 2008, o 08:53 Nieprzeczytany post

glowa do gory brachu... maszyne odbudujesz, a zdrowie mamy jedno i za rzadne pieniadze nie mozna go kupic... dobrze ze skonczylo sie na zadrapaniach...

JEŹDZIJCIE W KASKACH...!!!

Tytuł:
13 kwi 2008, o 09:35 Nieprzeczytany post

Wiem Wiem :)
Jutro kupuje nową ramkę :) i myślę że za tydzień jedziemy :) jeśli rama dojdzie na czas :)

Tytuł:
17 kwi 2008, o 12:00 Nieprzeczytany post

Ostatnio miałem podobny przypadek, choć bez udziału auta ale byyło naprawdę blisko tragedii :/ na dodatek bez kasku, ale już zakupiłem :) Trzeba uważać :) pozdrawiam

Tytuł:
11 maja 2008, o 17:30 Nieprzeczytany post

Siemanko:D dzis sie wlasnie przkonałem ze warto miec kask bo debili na drodze nie brakuje bylem jakies 5 km od domu juz wracałem i az tu nagle z jakiegos cpn u jakis koleś wyjezdzal samochodem i przeleciałem mu przez maske:/:/ rower na szczescie cały jego samochód sie deczko poobdzierał facet przynajmniej miał odwage sie przyznac do winy i ofiarował mi pewną kwotę rekompensaty przeprosił i tłumaczył sie ze sie spieszył troche sie potłukłem i poobdzierałem. Za tą rekompensatę napewno kupie sobie kask. Radze wam wszystkim co nie macie kasku łącznie ze mną jeździjcie w nim bo ratuje nie du... a głowę:D:D pozdrawiam:D

Tytuł:
11 maja 2008, o 17:45 Nieprzeczytany post

Uważam że źle zrobiłeś przyjmując kasę od gościa i puszczając go wolno, powinieneś zgłosić sprawę na policję - od tego Ona jest. Całe to zajście mogło nic nie nauczyć kierowcy, "dał Ci w łapę" i szybko o tym zapomni. A gdybyś wytoczył mu proces o odszkodowanie to wtedy troszkę dłużej by to pamięta, a na pewno następnym razem obejrzałby się 2 razy zanim ruszy gdziekolwiek. Takich kierowców trzeba uczyć że nie tylko Oni są użytkownikami drogi i powinni się liczyć z każdym. Brak wyobraźni na drodze jest kalectwem :!: Pora coś z tym zrobić.

Tytuł:
11 maja 2008, o 17:46 Nieprzeczytany post

Uważam że źle zrobiłeś przyjmując kasę od gościa i puszczając go wolno, powinieneś zgłosić sprawę na policję - od tego Ona jest. Całe to zajście mogło nic nie nauczyć kierowcy, "dał Ci w łapę" i szybko o tym zapomni. A gdybyś wytoczył mu proces o odszkodowanie to wtedy troszkę dłużej by to pamięta, a na pewno następnym razem obejrzałby się 2 razy zanim ruszy gdziekolwiek. Takich kierowców trzeba uczyć że nie tylko Oni są użytkownikami drogi i powinni się liczyć z każdym. Brak wyobraźni na drodze jest kalectwem :!: Pora coś z tym zrobić.

Całe szczęście że nic Ci się nie stało ale na wszelki wypadek zrób sobie szczegółowe badania, bo zdrowie jest tylko jedno.

Tytuł:
11 maja 2008, o 17:48 Nieprzeczytany post

ZBANOWANY
ale jesli gosc daje duzo pieniedzy "w lape" to chyba warto jesli sie np. nie ma na czym jezdzic, a za to kase mozna cos kupic :) . Tez mnie gosc potracil dal mi 4 razy wiecej niz (kosztowalo mnie poskladnie kola) na takie uklad zgodzilem sie od razu :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Podatek na rowery 1%